CATEGORII DE PERMIS

PERMIS CATEGORIA - A

Posesorul permisului de conducere pentru categoria A are dreptul sa conduca o motocicleta cu o putere care depseste 25 kW sau un raport putere/greutate care depaseste 0,16 kW/kg ori o motocicleta cu atas cu un raport putere/greutate care depaseste 0,16 kW/kg, numai daca are o experienta de minimum 2 ani pe o motocicleta cu specificatii tehnice inferioare sau daca persoana are 21 de ani si promoveaza un test specific de cunostinte si comportament, iar dupa obtinerea acestia pot conduce si motociclete din categoria A1 si A2.

PERMIS CATEGORIA - B

Autovehiculul a carui masa totala maxima autorizata nu depaseste 3.500 Kg si al caror numar de locuri pe scaune, in afara locului conducatorului, nu este mai mare de 8 Ansamblul format dintr-un autovehicul tragator din categoria B si o remorca a carei masa totala maxima autorizata nu depaseste 750 kg.

PERMIS CATEGORIA - C

Autovehiculul, altul decat cele din categoria D, sau D1, a carui masa totala maxima autorizata este mai mare de 3.500 Kg. si care este proiectat si construit pentru transportul a maximum 8 pasageri in afara conducatorului auto Ansamblul format dintr-un autovehicul din categoria C si o remorca a carei masa totala maxima autorizata nu depaseste 750 kg.

PERMIS CATEGORIA - CE

Categoria CE cuprinde ansamblul de vehicule constand intr-un vehicul tragator din categoria C si o remorcs sau semiremorca a carei masa totala autorizata este mai mare de 750 Kg.

PERMIS CATEGORIA - C+CE

Afla cum te poti inscrie la Scoala Auto Moto JHN si care sunt pasii de urmat pentru obtinerea permisului de conducere pentru categoria C+CE.

PERMIS CATEGORIA - D

Afla cum te poti inscrie la Scoala Auto Moto JHN si care sunt pasii de urmat pentru obtinerea permisului de conducere pentru categoria D.

SCOALA AUTO MOTO JHN

TELEFON: 0726.376.133

EMAIL: contact@scoala-auto-moto-jhn.ro

ADRESA: Bucuresti, sector.6, BD.Timisoara nr.60D